Franciszek nieznany Zobacz większe

Franciszek nieznany

WDR12

Opis

Detal brutto39,90
WydawnictwoWDR

Więcej informacji

Z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich Ojca Świętego wydany został zbiór wywiadów, opatrzony wstępem kard. Pietro Parolina, Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej, które w ciągu kilku lat zebrała Deborah Castellano Lubov, amerykańska dziennikarka akredytowana przy Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej.
Polskie wydanie, pięknie przetłumaczone przez panią Annę T. Kowalewską,  otwiera wywiad z abp. Stanisławem Gądeckim, Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Czytelnicy mają okazję zapoznać się z wypowiedziami siostry papieża Franciszka, Marii Eleny Bergoglio, długoletnim przyjacielem Adrianem Pallarolsem oraz rabinem Abrahamem Skórką, z którym papież jeszcze jako arcybiskup Buenos Aires napisał książkę. Wśród rozmówców znaleźli się także m.in.: abp Georg Gänswein, kard. Timothy Dalton, kard. Kurt Koch, abp Joseph E. Kurtz i kard. Peter Turkson.

Rozmówcy Autorki opowiadają o tym, w jaki sposób spotkali się po raz pierwszy z papieżem Franciszkiem. Mówią o tym, co uważają za cechy wiodące tego pontyfikatu. Zastanawiają się, co sprawia, że tak wiele się mówi i pisze o prawie każdym geście Franciszka oraz sprawia, że papież potrafi zachować swój własny oryginalny styl w kontaktach z ludźmi? 
Książka „Franciszek nieznany. Papież w oczach bliskich” została objęta patronatem honorowym Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, abp. Salvatore Pennacchio, Konferencji Episkopatu Polski oraz Biskupa Włocławskiego Wiesława A. Meringa. Patronat medialny objęły: TVP, Polskie Radio, KAI, Radio Maryja, TV TRWAM, „Tygodnik Idziemy”, „Przewodnik Katolicki”, deon.pl, „Niedziela. Tygodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”.

Publikacja miała promocję 13 grudnia 2019 r. w siedzibie Sekretariatu Episkopatu Polski w Warszawie.Tytuł: „Franciszek nieznany… Papież w oczach bliskich”

Autor: Deborah Castellano Lubov

Tłumaczenie: Anna T. Kowalewska

Ilość stron: 200 

Format: 140x215 mm

Oprawa: miękka, ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-7401-698-8, 9788374016988

Rok wydania: 2019

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: