Skąd się biorą dzieci? - Karol Meissner OSB Zobacz większe

Skąd się biorą dzieci? - Karol Meissner OSB

JEROZOLIMA012

Opis

AutorKarol Meissner OSB
Detal brutto8,40
WydawnictwoJerozolima

Więcej informacji

SKĄD SIĘ BIORĄ DZIECI? JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O PRZEKAZYWANIU ŻYCIA

Autor; Skąd się biorą dzieci? kładzie duży nacisk na rolę rozmowy w wychowaniu. Jak czytamy w książce: Do całej naszej wiedzy, do systemu przyjętych wartości, ostatecznie też i do wiary, dochodzimy w procesie wychowania w dialogu ze światem ludzi dorosłych. To rozmowa, to dialog w najszerszym znaczeniu tego słowa, jest tym środkiem, dzięki któremu rozwija się nasze człowieczeństwo. W oddziaływaniu wychowawczym dialog, rozmowa, jest istotnym czynnikiem. I chodzi tu nie tylko o samą wiedzę przekazywaną w dialogu, ale i o to, że w dialogu dziecko doświadcza akceptacji ze strony rodziców, doświadcza tego, że rzeczywiście liczy się ono i w ich oczach, i w ich życiu. Gdy jakaś dziedzina życia ludzkiego nie stanowi przedmiotu rozmowy, dialogu, to nie jest w niej możliwe dojście do pełni człowieczeństwa, gdyż dziedzina ta nie może wejść w całość życia osobowego człowieka.

Problemy związane z odrębnością płciową, z seksualnością człowieka, z początkiem życia ludzkiego stanowią często temat tabu, a rodzicom próbującym go podejmować w rozmowie sprawiają trudność. Dlatego też, aby nie zabrakło żadnej dziedziny życia, która jest wyłączona z dialogu, powstała ta książka. O. Karol nie tylko wyjaśnia rolę rozmowy na "te" tematy z dziećmi, ale także pomaga w formułowaniu odpowiedzi na pojawiające z ich strony pytania, dotyczące tej ważnej sfery życia człowieka.

A w odpowiedzi na tytułowe pytanie budowa ciała zostaje wyjaśniona rzeczywistością rodzicielstwa, co jest warunkiem prawidłowego rozwoju psychoseksualnego i dojrzałości psychoseksualnej. Jeżeli mężczyzna nie przeżywa siebie jako możliwego ojca, a kobiety jako możliwej matki, to nie można o nich powiedzieć, że są to ludzie psychoseksualnie dorośli, dojrzali.

SPIS TREŚCI:

  • Rola rozmowy w wychowaniu;

  • Wartości związane z płcią;

  • Doniosłość szczerości i prawdy;

  • Zasady podstawowe;

  • Pytania dzieci i odpowiedzi na nie. 

Informacje dodatkowe: Książka posiada IMPRIMATUR

ISBN: 83-89282-64-4

Format: 13 x 13 cm

Ilość stron: 48

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: