Obniżka! Czas Pustych Kościołów. Kazania na czas pandemii Zobacz większe

Czas Pustych Kościołów. Kazania na czas pandemii

WAM0A

Opis

AutorTomas Halik
Detal brutto39,90
WydawnictwoWAM

Więcej informacji

Wiara poza utartymi scenariuszami

  • Czy puste kościoły w czasie pandemii to zapowiedź przyszłości chrześcijaństwa?

  • Czy wymuszony post od Eucharystii jest przejawem Bożej pedagogiki, a może uderzeniem w podstawy naszej wiary?

  • Czy współczesnego człowieka dotyka kryzys poczucia bezpieczeństwa, również bezpieczeństwa religijnego?

  • Jaką postawę przyjąć wobec tych wyzwań?

Ksiądz Tomáš Halík wybitny czeski teolog, filozof i socjolog w swoich kazaniach z okresu pandemii daje słuchaczom nadzieję i wprowadza ich krok po kroku w głębię tajemnicy Zmartwychwstania. Przygotowuje na czas, kiedy jako wierzący wszyscy będziemy musieli z większą odwagą i zaufaniem wstąpić do obłoku tajemnicy i żyć wśród paradoksów oraz nowych wyzwań.

Książka odważna a zarazem przepełniona wrażliwością.

W okresie kwarantanny, kiedy pisałem te kazania i wypowiadałem je do kamery przed pustymi ławkami, miałem więcej czasu na zastanawianie się nad światem, Bogiem i sobą samym. Myśl o możliwości bliskiej śmierci nie budziła we mnie strachu, tylko potrzebę rekapitulacji, obrachunku. Dlatego w tych kazaniach widoczna jest potrzeba uświadomienia sobie, w jakim kierunku zmierza nasza parafia, moja teologia, moje życie, co tworzy prawdziwe jądro mojego życia: co dla mnie oznacza być chrześcijaninem.

Tomáš Halík

Wydanie: pierwsze

Rok wydania: 2020

Oprawa: miękka

Liczba stron: 224

Wymiary: 142x202mm

Waga: 0.26 kg

ISBN: 978-83-277-1830-3

Autor: Tomáš Halik

Tłumacz: Tomasz Maćkowiak

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: