Recenzja filmu "Czyściec" - już wkrótce w sprzedaży

Recenzja filmu "Czyściec" - już wkrótce w sprzedaży

„Czyściec” - historia objawień Fulli Horak

„Czyściec” to film poruszający temat historii Fulli Horak – ateistki, która pod wpływem poznanej kobiety o niezachwianej wierze w Boga weszła na drogę nawrócenia. To spotkanie przekonało ją do duchowych poszukiwań i odnowienia wartości, jakie kiedyś porzuciła. Pewnej nocy, gdy Fulla usilnie się modliła, doznała objawienia. Wówczas ukazała jej się założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca – Magdalena Zofia Barat. To jednak nie było jedyne takie doświadczenie w życiu Fulli. W późniejszych dniach odwiedzili ją między innymi Jan Bosko, Teresa od Dzieciątka Jezus i Joanna d'Arc, którzy odkryli przed kobietą wiedzę na temat Nieba, piekła i czyśćca. W następstwie wydarzeń, w czasie których wiara Fulli Horak mocno się pogłębiła, stała się ona autorką książki - „Piękna Pani”. Swoje doznania związane ze świętymi zawarła w rozdziale „Zaświaty”. W połączeniu z objawieniami, jakich doświadczyli inni – święci Ojciec Pio, Faustyna Kowalska i błogosławiony Ojciec Stanisław Papczyński powstaje spójny obraz dotyczący tego, co czeka na człowieka po śmierci.

„Czyściec” - opowieść o kobiecie, która wróciła do wiary

Fulla Horak to doskonały przykład osoby, która po powrocie do porzuconej przed laty wiary, zyskała szansę, aby doświadczeniami i wiedzą podzielić się ze światem. Film ukazuje historię kobiety, której ukazana została prawda, w myśl której wychowywani są ludzie na całym świecie. Opowieść ta daje wiele domyślenia – przede wszystkim, można wydobyć z niej naukę, że nigdy nie jest za późno, aby ponownie zwrócić się do Boga. Co więcej, osoby które odzyskału wiarę często dają jej najważniejsze świadectwo wobec otoczenia. „Czyściec” przedstawia wiedzę o tym, co nieuniknione, co czeka każdego po śmierci. To cenna lekcja, która dedykowana jest każdemu, niezależnie od siły wiary, jaką aktualnie nosi w sercu. Film pozwala uzyskać obraz tego, co zaplanował Stwórca dla człowieka, gdy ten opuści już świati uda się w kierunku życia wiecznego.

„Czyściec” - film, który wiele wniesie do życia wiernych

„Czyściec” to bez wątpienia produkcja, która sporo wniesie w światopogląd człowieka. Głębokie przesłanie wynikające z treści, w połączeniu z historią kobiety, która odzyskała wiarę pozwala na pogłębienie wiedzy, którą nabywa się za pośrednictwem Pisma Świętego na temat życia po śmierci. Jednocześnie, ogromnym atutem filmu jest obsada aktorska – Małgorzata Kożuchowska, Ida Nowakowska i Olga Bończyk to tylko niektóre z osób, które zaangażowały się w powstanie dzieła. Niezwykle emocjonujący i wciągający obraz został ukazany tak, by każdy, kto go zobaczy, mógł wyciągnąć z treści jak najwięcej. Każdy wierny z zaciekawieniem zapozna się z historią przedstawioną w najnowszym filmie polskiej produkcji - „Czyśćcu”, który wkrótce wejdzie do sprzedaży. Realizacja, podobnie jak sama opowieść w pełni zasługują na uwagę, ponieważ to właśnie dzięki połączeniu profesjonalizmu twórców i głębokiego przesłania powstało dzieło, wiele wnoszące do świadomości religijnej odbiorców, którzy do ostatniej sceny pozostaną zaintrygowani fabułą.

0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Wyślij