O. ADAM SZUSTAK OP

Informacja

O. ADAM SZUSTAK OP

Kim jest ojciec Adam Szustak

Ojciec Adam Szustak to najbardziej popularny i znany polski rekolekcjonista, który sam nazywa siebie wędrownym kaznodzieją. Szustak przez zdecydowaną większość czasu prowadzi rekolekcje i daje kazania na różnego rodzaju wyjazdach, jednak jest również cenionym autorem wielu książek o tematyce religijnej oraz twórcą internetowym. Od kilku lat ojciec Szustak z powodzeniem prowadzi kanał w popularnym serwisie społecznościowym YouTube, na którym porusza tematy wiązane z wiarą, religią i problemami współczesnego człowieka. Wszystkie jego kazania, książki i publikowane filmy charakteryzują się bezpośredniością i prostym, nieskomplikowanym językiem, który trafia zarówno do młodzieży, jak i do osób dorosłych. Szustak nie boi się mówić dosadnie i nie boi się używać mocnych słów, dlatego też jego kazania są uznawane za szczere i prawdziwe. Jak sam twierdzi, jego głównym zadaniem i misją jest szerzenie Słowa Bożego w taki sposób, żeby dotarło ono do jak największej liczby odbiorców, a przede wszystkim tak, aby było ono w pełni jasne i zrozumiałe dla innych.

Na czym polega fenomen ojca Szustaka

Ojciec Adam Szustak jest osobą, która budzi w ludziach różne emocje. Jedni go uwielbiają i z niecierpliwością śledzą jego aktywność, inni z kolei podchodzą do jego działalności nieco sceptycznie. Nikt nie może jednak zaprzeczyć, że Szustak jest obecnie jednym z najbardziej znanych i cenionych rekolekcjonistów w kraju, a także, że jego aktywność i chęć głoszenia Słowa Bożego sprawiła, że duża część społeczeństwa na nowo zaczęła dbać o swoją wiarę i duchowość. Głównym czynnikiem, który sprawia, że ojciec Adam Szustak jest tak bardzo popularny, jest jego bezpośredniość i głośne mówienie o tematach, które nie zawsze są proste i przyjemne, a wręcz przeciwnie- są kontrowersyjne i wzbudzają skrajne emocje. Szustak jest zawsze szczery, zarówno z samym sobą, jak i ze swoimi słuchaczami czy czytelnikami. Jego kazania, filmy czy książki zawsze są bezpośrednie, dosadne i proste do zrozumienia, a jednak wręcz zmuszają ludzi do własnych przemyśleń i refleksji. Fenomen ojca Adama Szustaka polega na tym, że ciągle idzie z duchem czasu, dopasowuje się do potrzeb społeczeństwa i jednocześnie dalej głosi kazania, które są całkowicie zgodne z naukami Kościoła Katolickiego.

Bagaż doświadczeń ojca Szustaka

Adam Szustak przeszedł długą drogę, aby ostatecznie znaleźć się we właściwym miejscu. Jak sam mówi, o tym, że zostanie księdzem, wiedział od najmłodszych lat, potrzebował jednak prawie 20 lat na to, aby podjąć decyzję o wstąpieniu na drogę kapłańską. Przez długi czas musiał spierać się z rodzicami na temat swojej wiary i sam walczył o to, aby żyć w zgodzie z samym sobą. Szustak przyznał, że przez wiele lat w jego życiu gościł mrok i nieczystość, z którymi musiał nieustannie walczyć, co wcale nie było dla niego proste. Życie ojca Adama Szustaka nie było wcale tak przyjemne i proste jak mogłoby się wydawać, jednak to właśnie jego przeżycia, wzloty i upadki, sprawiły, że doskonale rozumie to, co chce nam przekazać Pan Bóg i co najważniejsze, potrafi przekazać Jego słowa w taki sposób, który trafia do ogromnej liczby osób. Szustak nie boi się wykorzystywać swoich, nie zawsze pozytywnych doświadczeń i mówi o nich głośno, pokazując, że zawsze jest wyjście z każdej, nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji. Jego słowa inspirują tysiące osób w całej Polsce, a nawet poza granicami naszego kraju do refleksji nad własnym życiem i zachowaniem. Adam Szustak ma dar motywowania ludzi do działania, do pracy nad sobą i ciągłego rozwijania swojej wiary i duchowości.

O. ADAM SZUSTAK OP Jest 22 produktów.

Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów
Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów