FRANCINE RIVERS

Informacja

FRANCINE RIVERS

Ciekawa historia Francine Rivers

Francine Rivers urodziła się w 1947 roku. Rozpoczęła swoją przygodę z literaturą na Uniwersytecie w Reno w stanie Nevada, gdzie studiowała język angielski i dziennikarstwo. W latach 1976-1985 Rivers napisała wiele książek, za które była nagradzana bądź nominowana do różnych nagród. Dorastała w chrześcijańskiej rodzinie, lecz ona sama odnalazła Boga w późniejszym etapie swojego życia, kiedy została żoną, matką trzech dzieci i uznaną powieściopisarką. Jej książki często opowiadają o drugoplanowych postaciach biblijnych, a wydarzenia przeniesione są w czasy współczesne. Chrześcijańskie książki Francine Rivers są bestsellerami cieszącymi się popularnością w takich krajach jak Niemcy, Holandia czy RPA. Jej powieści otrzymały nagrody RITA Award i Christy Award. Powieści Rivers przetłumaczono na wiele języków świata, prawie 30. Francine Rivers ma męża Ricka, z którym mieszka w Północnej Kalifornii, mają troje dzieci i pięcioro wnucząt.
Po nawróceniu w 1986 roku poczuła chęć podzielenia się nią z innymi. Obawiała się jednak jak zareagują osoby z jej otoczenia, w tym te, które już znała. Nie miała zamiaru ich stracić. Miała wątpliwości i wolała to w sobie ukryć. Rivers każdego dnia uczy się czegoś z Pisma świętego. W swoich powieściach poszukuje odpowiedzi na temat Boga i dzieli się nimi z innymi. 

Chrześcijańskie powieści Francine Rivers

Powieść Rodowód łaski: Rachab jest drugą częścią cyklu opowiadającym o pięciu kobietach w biblijnej genealogii Jezusa Chrystusa. Nie pochodzą z naszych czasów, jednak ich historie przeniesione są w czasy bardziej współczesne. Traktują one o kwestiach, co do których mamy wątpliwości, a które są częścią naszego codziennego życia. Owe kobiety nie miały łatwo, ale podjęły ryzyko, dokonując wyborów, oczywiście popełniając również błędy. Mimo to Bóg wybrał je do swojego planu.
Potęga marzeń Francine Rivers to druga część cyklu opowiadającego o trudnych relacjach matek i córek, a także o bezwarunkowej miłości.  Pierwszą książką z tego cyklu jest Potęga nadziei. 
Powieść Potęga miłości autorstwa Rivers to nowe spojrzenie na znane z Biblii przesłanie księgi Ozeasza. To historia przedstawiająca bezgraniczną miłość skierowaną do Boga mogąca zmienić życie człowieka.
Podobnie w książce Most Przeznaczenia – Francine Rivers opowiada tu o łasce, pokusie i bezwarunkowej miłości.
Natomiast jej pozycja Głos w wietrze, który jest I tomem trylogii Znamię Lwa, Rivers pokazuje początki chrześcijaństwa. Pokazuje bohaterów muszących zmierzyć się namiętnościami, swoimi wyborami, zakazami i nakazami.
W naszej księgarni religijnej znajdziecie: książki religijne, audiobooki religijne, muzykę religijną, gadżety religijnegry religijne czy pamiątkę sakramentów. 

FRANCINE RIVERS Jest 14 produktów.

Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów