KS. PIOTR PAWLUKIEWICZ

Informacja

KS. PIOTR PAWLUKIEWICZ

Ks. Piotr Pawlukiewicz – kaznodzieja i rekolekcjonista

Ks. Piotr Pawlukiewicz urodził się 10 kwietnia w Warszawie, jest kaznodzieją, rekolekcjonistą. Jest autorem książek, audiobooków, kazań – wszystko o tematyce religijnej. Książki ks. Pawlukiewicza są skierowane nie tylko do dorosłych, ale także do dzieci i młodzieży; książki te zostały przetłumaczone na wiele języków świata, m. in. rosyjski, litewski i hiszpański. Ks. Pawlukiewicz głosił słowo Boże w wielu miastach w Polsce i na świecie, w tym w Rzymie, Londynie, a nawet w kilku miejscowościach amerykańskich. Święcenia kapłańskie przyjął w 1985 roku.

Ks. Piotr Pawlukiewicz – niepoważnie o rzeczach poważnych

Bardzo popularne są kazania ks. Piotra Pawlukiewicza – są transmitowane przez różne media, są dostępne w serwisie YouTube. Bardzo popularne są również książki księdza Pawlukiewicza, czy to w formie audiobooków czy w formie tradycyjnych książek. To co wpłynęło na jego popularność, to z pewnością jego niecodzienne podejście do kazań i innych sposobów przekazywania swoich przesłań. Ksiądz Pawlukiewicz każdorazowo mówi z niespotykanym dotąd humorem, co nie jest codziennym widokiem na ambonie czy w innych miejscach, w których osoby duchowne wygłaszają swoje kazania. Niecodzienne są także tematy, które są poruszane przez ks. Piotra Pawlukiewicza. W swoich książkach porusza tematy dość rzadko poruszane przez duchownych, jak płciowość czy seks. Nawet jeśli są to tematy poruszane przez większości księży i innych osób związanych z kościołem, takich jak małżeństwo czy szczęście, to robi to w bardziej odważny sposób niż inni duchowni, czym zaskarbił sobie rzesze zwolenników.  Jeśli chodzi o małżeństwo, to ks. Piotr Pawlukiewicz poświęca temu tematowi sporo czasu. Jakiegokolwiek tematu by nie poruszył, to zawsze świetnie łączy humor z należytą powagą. Wiele z jego materiałów zainteresowani mogą obejrzeć w internetowym serwisie Youtube.

Odważne tematy dzieł ks. Piotra Pawlukiewicza

Tematy poruszane przez księdza Pawlukiewicza są bardzo odważne, jednak z pewnością bardzo potrzebne dla wszystkich katolików. Ksiądz Pawlukiewicz nie boi się trudnych pytań, co udowodnił odpowiadając na różnego rodzaju pytania od słuchaczy w audycjach radiowych; niektóre z nich zostały utrwalone w postaci książkowej lub na płytach. Przykładem jest np. Czarny Humor, gdzie wraz ze swoim przyjacielem ks. Bogusławem Kowalskim przedstawia zbiór śmiesznych historii z życia kościoła, ślubów czy wizyt duszpasterskich; czy Katechizm poręczny, gdzie w formie dialogu przedstawiony został zapis archiwalnych audycji radiowych, podczas których ks. Pawlukiewicz opowiada na pytania słuchaczy.
W naszej księgarni religijnej, oprócz książek dla dorosłych, dostępne są przeróżne rzeczy związane z tematyką religijną: książki religijne, audiobooki religijne, gry religijne, Pismo Święte, dewocjonalia, filmy religijne, książki religijne dla dziecipamiątki ślubu czy pamiątki sakramentów.

KS. PIOTR PAWLUKIEWICZ Jest 31 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 31 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 31 elementów